Regionsbestyrelser og Lokalgrupper

Alle medlemmer kan frit kontakte nedenstående personer for råd og vejledning.

Region Hovedstaden.

» Regionsbestyrelse Region Hovedstaden

Regionsformand Region Hovedstad - Formand Lokalgruppe Storkøbenhavn..
Paul Samsøe
Høyrups Allé 28 B
2900 Hellerup
Tlf. 4035 3516
E-mail paul@paulsamsoe.dk
Næstformand Region Hovedstad - Formand Lokalgruppe Nordsjælland ..
Roman Sumczynski
Baunevænget 50
3480 Fredensborg
Tlf. 48 48 32 83
E-mail roman@lic-mail.dk
PROPA Landsformand - Kasserer Region Hovedstad - Best.medlem Lokalgruppe Storkøbenhavn..
Axel Petersen
Søvej 6 B
2880 Bagsværd
Tlf. 21 28 31 97
E-mail axp@propa.dk

» Lokalgruppe Storkøbenhavn

Regionsformand Region Hovedstad - Formand Lokalgruppe Storkøbenhavn..
Paul Samsøe
Høyrups Allé 28 B
2900 Hellerup
Tlf. 4035 3516
E-mail paul@paulsamsoe.dk
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Storkøbenhavn - Medlem af Medicinudvalget..
Leif Otterstrøm
Klintedalen 40
3520 Farum
Tlf. 40 43 46 79
E-mail leif_otterstrom@hotmail.com
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Storkøbenhavn..
Jacob Løve
Amager Landevej 88, 1. tv.
2770 Kastrup
Tlf. 30 57 81 33
E-mail jacobottoloeve@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Storkøbenhavn..
Jan Olesen
Frederiksberg Allé 23
18200 Frederiksberg
Tlf. 30 54 80 64
E-mail janolesen@kabelmail.dk
PROPA Landsformand - Kasserer Region Hovedstad - Best.medlem Lokalgruppe Storkøbenhavn..
Axel Petersen
Søvej 6 B
2880 Bagsværd
Tlf. 21 28 31 97
E-mail axp@propa.dk

» Lokalgruppe Nordsjælland

Næstformand Region Hovedstad - Formand Lokalgruppe Nordsjælland ..
Roman Sumczynski
Baunevænget 50
3480 Fredensborg
Tlf. 48 48 32 83
E-mail roman@lic-mail.dk
Næstformand Lokalgruppe Nordsjælland..
John Pedersen
Hindbærvangen 34
2765 Smørum
Tlf. 41600947
E-mail john.pedersen.store.filer@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Nordsjælland..
Preben Byskov
Idrætsvej 19
3320 Helsinge
Tlf. 24 25 74 07
E-mail byskov@larsen-byskov.dk

 

Region Sjælland.

» Regionsbestyrelse Region Sjælland

Regionsformand Sjælland - Formand Lokalgruppe Sydsjælland..
Poul Erik Andersen
Skovburren 136
4700 Næstved
Tlf. 20 87 43 91
E-mail pea.propa@gmail.com
Næstformand Region Sjælland - Formand Lokalgruppe Guldborgsund - Lolland..
Asbjørn Rasmussen
Østre Allé 18
4800 Nykøbing F
Tlf. 22 87 40 21
E-mail asseras@outlook.dk
Kasserer Region Sjælland og Kasserer i Lokalgruppe Roskilde..
Birthe Olsen
Maglekæret 20 B
2680 Solrød Strand
Tlf. 56 87 08 34
E-mail bo@propa.dk

» Lokalgruppe Roskilde

Formand Lokalgruppe Roskilde..
Jørgen Hindhede
Ibsgården 170
4000 Roskilde
Tlf. 20 11 16 60
E-mail privat@advojh.dk
Kasserer Region Sjælland og Kasserer i Lokalgruppe Roskilde..
Birthe Olsen
Maglekæret 20 B
2680 Solrød Strand
Tlf. 56 87 08 34
E-mail bo@propa.dk
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Roskilde & Næstformand Lokalgruppe Nordvestsjælland..
Svend Ejvin Jensen
Havnevej 18, 2., TV
4000 Roskilde
Tlf. 24 27 49 06
E-mail svendejvin@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Roskilde..
Boye Koch
Lille Højbrønstræde 3B
4000 Roskilde
Tlf. 40 28 47 70
E-mail fotograf@boyekoch.dk
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Roskilde..
Tonny Clausen
Fælledvej 27, st. tv.
4000 Roskilde
Tlf. 29 90 99 02
E-mail 29tonny29@gmail.com
Pårørenderepræsentant Lokalgruppe Roskilde..
Inge Christensen
Kromarksvej 15, Osted
4320 Lejre
Tlf. 29 73 72 25
E-mail inge.c@mail.dk

» Lokalgruppe Nordvestsjælland

Formand Lokalgruppe Nordvestsjælland..
Jens Nielsen
Tjebberup Vænge 29
4300 Holbæk
Tlf. 40766271
E-mail savspil@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Roskilde & Næstformand Lokalgruppe Nordvestsjælland..
Svend Ejvin Jensen
Havnevej 18, 2., TV
4000 Roskilde
Tlf. 24 27 49 06
E-mail svendejvin@gmail.com
Pårørenderepræsentant..
Pia Bjerregaard
Marius Pedersens Vej 145
4300 Holbæk
Tlf. 31129138
E-mail piabjerregaard@mail.dk

» Lokalgruppe Vestsjælland

Næstformand Lokalgruppe Vestsjælland..
Hans Gunnar Andersen
Mandøvej 12
4200 Slagelse
Tlf. 42 77 57 85
E-mail hansgunn@mail.dk
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Vestsjælland..
Anders Sixtus Andersen
Søgade 1, 2. Tv.
4100 Ringsted
Tlf. 21 63 04 94 / 57 67 04 97
E-mail anderssix@hotmail.dk

» Lokalgruppe Sydsjælland

Regionsformand Sjælland - Formand Lokalgruppe Sydsjælland..
Poul Erik Andersen
Skovburren 136
4700 Næstved
Tlf. 20 87 43 91
E-mail pea.propa@gmail.com
Næstformand Lokalgruppe Sydsjælland..
Klaus Juliussen
Birgittevej 11
4700 Næstved
Tlf. 40891178
E-mail jul@vucstor.dk
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Sydsjælland..
Erik Jensen
Løgparken 3, Holme-Olstrup
4684 Holmegaard
Tlf. 30334315
E-mail toftjensen2@mail.com
Pårørenderepræsentant..
Jonna Kjær
Skovburren 136
4700 Næstved
Tlf. 21276241
E-mail pejk@email.dk

» Lokalgruppe Guldborgsund Lolland

Næstformand Region Sjælland - Formand Lokalgruppe Guldborgsund - Lolland..
Asbjørn Rasmussen
Østre Allé 18
4800 Nykøbing F
Tlf. 22 87 40 21
E-mail asseras@outlook.dk
Næstformand Lokalgruppe Guldborgsund - Lolland..
Kjeld Larsen
Lolle Allé 25
4891 Toreby L.
Tlf. 51 68 58 30
E-mail jkl.lolla@post.tele.dk
Kasserer Lokalgruppe Guldborgsund - Lolland..
Henning Jørgensen
Fuglekongevej 24
4930 Maribo
Tlf. 25 78 99 45
E-mail henning.rona@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Guldborgsund - Lolland..
Finn Poulsen
Enebærvej 20
4900 Nakskov
Tlf. 21 84 44 26
E-mail finn.poulsen20@hotmail.dk
Pårørenderepræsentant..
Rona Jørgensen
Fuglekongevej 24
4930 Maribo
Tlf. 28 60 62 72
E-mail henning.rona@gmail.com
Pårørenderepræsentant..
Jette Larsen
Lolle Allé 25
4891 Toreby L
Tlf. 23 35 22 50
E-mail jettekjeld@hotmail.dk

» Selvhjælpsgruppe Vordingborg

Bestyrelsesmedlem Selvhjælpsgruppe Vordingborg..
Steen Ott
Fanefjord Kirkevej 61
4792 Askeby
Tlf. 21 78 40 00
E-mail s.l.ott@mail.dk

 

Region Sydjylland.

» Regionsbestyrelse Region Sydjylland

Regionsformand Region Sydjylland - Formand Lokalgruppe Vest..
Niels Bjerrum
Nørremarksvej 26
6800 Varde
Tlf. 21 69 82 38
E-mail mani@ny-post.dk
Bestyrelsesmedlem Region Sydjylland - Næstformand Lokalgruppe Vest..
Hedvig Møller Larsen
Junivej 11
6705 Esbjerg Ø
Tlf. 51519386
E-mail flhml@esenet.dk
Kasserer Region Sydjylland - Best.medlem Lokalgruppe Vest..
Kjeld Æbelø
Skovløbervænget 8
6800 Varde
Tlf. 50 48 29 33 /75 22 30 18
E-mail kjeld.abeloe@pc.dk
Næstformand Region Sydjylland - Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Vest..
Knud Skov-Petersen
Seminarievej 109
6760 Ribe
Tlf. 24 81 62 78
E-mail seminarievej109@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Region Sydjylland - Best.medlem Lokalgruppe Vest..
Niels Juhler
Storegade 43
6700 Esbjerg
Tlf. 21235616
E-mail jullefar@city.dk

» Lokalgruppe Sydjylland

Formand Lokalgruppe Syd..
Hans-Herbert Seemann
Lergård 31
6200 Aabenraa
Tlf. 40472744
E-mail hansseemann@hotmail.com

» Lokalgruppe Sydvestjylland

Regionsformand Region Sydjylland - Formand Lokalgruppe Vest..
Niels Bjerrum
Nørremarksvej 26
6800 Varde
Tlf. 21 69 82 38
E-mail mani@ny-post.dk
Bestyrelsesmedlem Region Sydjylland - Næstformand Lokalgruppe Vest..
Hedvig Møller Larsen
Junivej 11
6705 Esbjerg Ø
Tlf. 51519386
E-mail flhml@esenet.dk
Kasserer Region Sydjylland - Best.medlem Lokalgruppe Vest..
Kjeld Æbelø
Skovløbervænget 8
6800 Varde
Tlf. 50 48 29 33 /75 22 30 18
E-mail kjeld.abeloe@pc.dk
Næstformand Region Sydjylland - Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Vest..
Knud Skov-Petersen
Seminarievej 109
6760 Ribe
Tlf. 24 81 62 78
E-mail seminarievej109@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Region Sydjylland - Best.medlem Lokalgruppe Vest..
Niels Juhler
Storegade 43
6700 Esbjerg
Tlf. 21235616
E-mail jullefar@city.dk

» Lokalgruppe Sydøstjylland

Kontaktperson Lokalgruppe Øst..
Henning Martinussen
Mejslingvej 26
7100 Vejle
Tlf. 51528027
E-mail martinussen@dukamail.dk

 

Region Nordjylland.

» Regionsbestyrelse Region Nordjylland

Regionsformand Region Nordjylland..
Michael Fagerberg
Bogfinkevej 10
9000 Aalborg
Tlf. 21 81 07 31
E-mail michaelfagerberg@gmail.com
Næstformand Region Nordjylland - Formand Lokalgruppe Nord..
Poul Erik Christensen
Hammershøj 47, Øland,
9460 Brovst
Tlf. 20 15 04 41 / 98 23 61 29
E-mail pec@nordfiber.dk
Kasserer Region Nordjylland - Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Nord..
Willy Larsen
Åvej 24, Lindholm
9400 Nørresundby
Tlf. 40 40 26 04 / 98 17 04 03
E-mail wlarsen@hotmail.com
Bestyrelsesmedlem Region Nordjylland - Formand Lokalgruppe Mors / Thy..
Sven Thor Larsen
Lillerisvej 15
7900 Nykøbing Mors
Tlf. 51 91 77 14 / 97 72 23 43
E-mail sventhorlarsen@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Region Nordjylland - Næstformand Lokalgruppe Nord..
Ole M. Jensen
Lundhøjparken 2
9800 Hjørring
Tlf. 20 33 24 84 / 98 92 36 83
E-mail olemarkusjensen@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Region Nordjylland - Næstformand Lokalgruppe Mors / Thy..
Ole Jensen
Syrenvej 38
7700 Thisted
Tlf. 29 80 06 38 / 97 92 53 70
E-mail olj@propa.dk
Bestyrelsesmedlem Region Nordjylland - Næstformand Lokalgruppe Himmerland..
Knud Trier
Kirkedals Allé 22
9500 Hobro
Tlf. 25 85 05 31 / 98 52 47 28
E-mail knudtrier@gmail.com

» Lokalgruppe Mors / Thy

Bestyrelsesmedlem Region Nordjylland - Formand Lokalgruppe Mors / Thy..
Sven Thor Larsen
Lillerisvej 15, Fredsø
7900 Nykøbing Mors
Tlf. 51 91 77 14 / 97 72 23 43
E-mail sventhorlarsen@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Region Nordjylland - Næstformand Lokalgruppe Mors / Thy..
Ole Jensen
Syrenvej 38
7700 Thisted
Tlf. 29 80 06 38 / 97 92 53 70
E-mail olj@propa.dk
Kasserer lokalgruppe Mors / Thy..
Knud Meelsen
Møllevænget 6
7900 Nykøbing Mors
Tlf. 29 44 20 97
E-mail
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Mors / Thy..
Bent Holmberg Nielsen
Grydehøjvej 18, Bjergby
7950 Erslev
Tlf. 30 13 84 56 / 97 74 04 54
E-mail bent.mors@outlook.com
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Mors / Thy..
Steen Jensen
Diget 9, Nors
7700 Thisted
Tlf. 40 21 80 65
E-mail steen.jensen5@mvb.net

» Lokalgruppe Nord

Næstformand Region Nordjylland - Formand Lokalgruppe Nord..
Poul Erik Christensen
Hammershøj 47, Øland,
9460 Brovst
Tlf. 20 15 04 41 / 98 23 61 29
E-mail pec@nordfiber.dk
Kasserer Region Nordjylland - Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Nord..
Willy Larsen
Åvej 24, Lindholm
9400 Nørresundby
Tlf. 40 40 26 04 / 98 17 04 03
E-mail wlarsen@hotmail.com
Bestyrelsesmedlem Region Nordjylland - Næstformand Lokalgruppe Nord..
Ole M. Jensen
Lundhøjparken 2
9800 Hjørring
Tlf. 20 33 24 84 / 98 92 36 83
E-mail olemarkusjensen@gmail.com
Kasserer Lokalgruppe Nord..
Knud Kristiansen
Doravej 33
9280 Storvorde
Tlf. 42 96 55 71 / 98 31 64 38
E-mail eskn@stofanet.dk

» Lokalgruppe Himmerland

Formand Lokalgruppe Himmerland..
Steffen Sand
Halvrebene 11, Als
9560 Hadsund
Tlf. 50 42 60 83
E-mail sand@pt.lu
Bestyrelsesmedlem Region Nordjylland - Næstformand Lokalgruppe Himmerland..
Knud Trier
Kirkedals Allé 22
9500 Hobro
Tlf. 25 85 05 31 / 98 52 47 28
E-mail knudtrier@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Himmerland..
Flemming A. Hansen
Bakkevej 5, Broløs
9550 Mariager
Tlf. 21 29 85 66 / 98 54 27 07
E-mail fah47@icloud.com

 

Region Midtjylland.

» Regionsbestyrelse Region Midtjylland

Regionsformand Midtjylland - Best.medl. Lokalgruppe Midtvest..
Asger E. Knudsen
Sønderparken 26, 2. tv.
7430 Ikast
Tlf. 97 15 45 45 / 30 31 16 77
E-mail aek@pc-privat.dk
Kasserer Region Midtjylland - Formand Lokalgruppe Østjylland..
Arne Ellerup
Bakke Alle 9 C
8230 Åbyhøj
Tlf. 24 46 53 51
E-mail ellerup@stofanet.dk
Bestyrelsesmedl. Region Midtjylland - Formand Lokalgruppe Midtvest..
Ole Hansen
Lergravsvej 15
7490 Aulum
Tlf. 97 47 18 18 / 40 27 68 62
E-mail oleagent@gmail.com
Sekretær Region Midtjylland - Sekretær Lokalgruppe Midtvest..
Bent Daniel Kristensen
Dalgasgade 9, 1. tv
7400 Herning
Tlf. 97 12 37 65 / 23 31 23 99
E-mail bdk@cdk.dk
Bestyrelsesmedlem Region Midtjylland - Kasserer Lokalgruppe Østjylland..
Peter Skifter
Stokbrovej 57
8520 Lystrup
Tlf. 40 57 92 02
E-mail skifter@fiber.dk
Bestyrelsesmedlem Region Midtjylland - Formand Lokalgruppe Horsens og omegn..
Haye Hensen
Odinsgade 8
8700 Horsens
Tlf. 28 18 62 32
E-mail hensen@stofanet.dk
Bestyrelsesmedlem Region Midtjylland - Kasserer Lokalgruppe Horsens og omegn..
Thorkild Kay
Alidasvej 17, Lund
8799 Horserns
Tlf. 21 75 56 33
E-mail thorkild.kay@gmail.com

» Lokalgruppe Østjylland

Kasserer Region Midtjylland - Formand Lokalgruppe Østjylland..
Arne Ellerup
Bakke Alle 9 C
8230 Åbyhøj
Tlf. 24 46 53 51
E-mail ellerup@stofanet.dk
Bestyrelsesmedlem Region Midtjylland - Kasserer Lokalgruppe Østjylland..
Peter Skifter
Stokbrovej 57
8520 Lystrup
Tlf. 40 57 92 02
E-mail skifter@fiber.dk
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Østjylland..
Benny Christiansen
Nørreriisvej 5, Norring
8382 Hinnerup
Tlf. 30 60 31 18
E-mail ll.noerreriis@hansen.mail.dk
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Østjylland..
Gert Sørensen
Højager 75
8530 Hjortshøj
Tlf. 24 28 91 63
E-mail gert.bio@gmail.com

» Lokalgruppe Midtvest

Regionsformand Midtjylland - Best.medl. Lokalgruppe Midtvest..
Asger E. Knudsen
Sønderparken 26, 2. tv.
7430 Ikast
Tlf. 97 15 45 45 / 30 31 16 77
E-mail aek@pc-privat.dk
Bestyrelsesmedl. Region Midtjylland - Formand Lokalgruppe Midtvest..
Ole Hansen
Lergravsvej 15
7490 Aulum
Tlf. 97 47 18 18 / 40 27 68 62
E-mail oleagent@gmail.com
Sekretær Region Midtjylland - Sekretær Lokalgruppe Midtvest..
Bent Daniel Kristensen
Dalgasgade 9, 1. tv
7400 Herning
Tlf. 97 12 37 65 / 23 31 23 99
E-mail bdk@cdk.dk
Kasserer Lokalgruppe Midtvest..
Kaj Bjerg
Birkevej 18
6973 Ørnhøj
Tlf. 97 38 61 72 / 23 70 67 71
E-mail unni.kaj@gmail.com
Pårørenderepræsentant Lokalgruppe Midtvest..
Kirsten Jensen
Grarupvej 7
7330 Brande
Tlf. 40 27 68 62 / 97 47 18 18
E-mail skovly7@dlgmail.dk

» Lokalgruppe Horsens og omegn

Bestyrelsesmedlem Region Midtjylland - Formand Lokalgruppe Horsens og omegn..
Haye Hensen
Odinsgade 8
8700 Horsens
Tlf. 28 18 62 32
E-mail hensen@stofanet.dk
Bestyrelsesmedlem Region Midtjylland - Kasserer Lokalgruppe Horsens og omegn..
Thorkild Kay
Alidasvej 17, Lund
8799 Horserns
Tlf. 21 75 56 33
E-mail thorkild.kay@gmail.com

 

Region Fyn.

» Regionsbestyrelse Region Fyn

Regionsformand Region Fyn og Lokalgruppe Odense..
Niels Einer-Jensen
Langelinie 144
5230 Odense M
Tlf. Henvendelse til Næstformand Jan Cort Hansen - tlf. 28 10 61 00
E-mail Henvendelse til Næstformand Jan Cort Hansen - jancort75@gmail.com
Næstformand Region Fyn og Lokalgruppe Odense..
Jan Cort Hansen
Søndermarken 8
5210 Odense NV
Tlf. 28 10 61 00
E-mail jancort75@gmail.com
Sekretær Region Fyn og Lokalgruppe Odense..
Eske Brun
Parkvej 14
5600 Faaborg
Tlf. 21 47 94 88
E-mail eskebrun@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Region Fyn og Lokalgruppe Odense..
John F. Nielsen
Mårvænget 12
5800 Nyborg
Tlf. 51 51 17 21
E-mail mott-nielsen@skovparknet.dk
Bestyrelsesmedlem Region Fyn og Lokalgruppe Odense..
Erik Østergaard
Tranevej 36
5000 Odense C
Tlf. 40 27 05 28
E-mail trykanalyse@gmail.com
Pårørenderepræsentant..
Eva Mott
Mårvænget 12
5800 Nyborg
Tlf. 51511721
E-mail emol@nyborg.dk

» Lokalgruppe Odense

Regionsformand Region Fyn og Lokalgruppe Odense..
Niels Einer-Jensen
Langelinie 144
5230 Odense M
Tlf. Henvendelse til Næstformand Jan Cort Hansen - tlf. 28 10 61 00
E-mail Henvendelse til Næstformand Jan Cort Hansen - jancort75@gmail.com
Næstformand Region Fyn og Lokalgruppe Odense..
Jan Cort Hansen
Søndermarken 8
5210 Odense NV
Tlf. 28 10 61 00
E-mail jancort75@gmail.com
Sekretær Region Fyn og Lokalgruppe Odense..
Eske Brun
Parkvej 14
5600 Faaborg
Tlf. 21 47 94 88
E-mail eskebrun@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Region Fyn og Lokalgruppe Odense..
John F. Nielsen
Mårvænget 12
5800 Nyborg
Tlf. 51 51 17 21
E-mail mott-nielsen@skovparknet.dk
Bestyrelsesmedlem Region Fyn og Lokalgruppe Odense..
Erik Østergaard
Tranevej 36
5000 Odense C
Tlf. 40 27 05 28
E-mail trykanalyse@gmail.com
Pårørenderepræsentant..
Eva Mott
Mårvænget 12
5800 Nyborg
Tlf. 51511721
E-mail emol@nyborg.dk

» Selvhjælpsgruppe Svendborg

Bestyrelsesmedlem Selvhjælpsgruppe Svendborg..
Michael Korsgaard Sørensen
Sundhaven 10
5700 Svendborg
Tlf. 66 11 11 23
E-mail mks@propa.dk