Regionsbestyrelser og Lokalgrupper

Alle medlemmer kan frit kontakte nedenstående personer for råd og vejledning.

Region Hovedstaden.

» Regionsbestyrelse Region Hovedstaden

Regionsformand Hovedstad - Best.medlem Lokalgruppe Nordsjælland..
John Pedersen
Hindbærvangen 34
2765 Smørum
Tlf. 41 60 09 47
E-mail john.pedersen.store.filer@gmail.com
Næstformand Reg. Hovedstaden - Formand Lokalgruppe Nordsjælland ..
Roman Sumczynski
Baunevænget 50
3480 Fredensborg
Tlf. 48 48 32 83
E-mail roman@lic-mail.dk
Best.medlem Reg. Hovedstad - Formand Lokalgruppe Storkøbenhavn..
Tommy Knøsgaard
Mimersgade 4, 4. tv.
2200 København N
Tlf. 41 44 27 74
E-mail tommy@knosgaard.eu
Kasserer Reg.best. Hovedstaden - Best.medl. Lokalgruppe Storkøbenhavn - Medlem af Medicinudvalget..
Leif Otterstrøm
Klintedalen 40
3520 Farum
Tlf. 40 43 46 79
E-mail leif_otterstrom@hotmail.com
Best.medlem Reg. Hovedstaden - Formand Lokalgruppe Bornholm..
Erik P. Hansen
Svanekevej 8
3751 Østermarie
Tlf. 21 44 14 02
E-mail erik.p.hansen@mail.dk
Best.medlem Reg. Hovedstaden - Formand Lokalgruppe Tårnby-Dragør..
Jacob Løve
Amager Landevej 88, 1. tv.
2770 Kastrup
Tlf. 20153056
E-mail jacobottoloeve@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Region Hovedstad - Lokalgruppe København..
Hans Jakob Helms
Sortedam Dossering 79A, 3.
2100 København Ø
Tlf. 53631249
E-mail hanshelms@icloud.com

» Lokalgruppe København

Kasserer Reg.best. Hovedstaden - Best.medl. Lokalgruppe Storkøbenhavn - Medlem af Medicinudvalget..
Leif Otterstrøm
Klintedalen 40
3520 Farum
Tlf. 40 43 46 79
E-mail leif_otterstrom@hotmail.com
Best.medlem Reg. Hovedstad - Formand Lokalgruppe Storkøbenhavn..
Tommy Knøsgaard
Mimersgade 4, 4. tv.
2200 København N
Tlf. 41 44 27 74
E-mail tommy@knosgaard.eu
Bestyrelsesmedlem Region Hovedstad - Lokalgruppe København..
Hans Jakob Helms
Sortedam Dossering 79A, 3.
2100 København Ø
Tlf. 53631249
E-mail hanshelms@icloud.com

» Lokalgruppe Nordsjælland

Regionsformand Hovedstad - Best.medlem Lokalgruppe Nordsjælland..
John Pedersen
Hindbærvangen 34
2765 Smørum
Tlf. 41 60 09 47
E-mail john.pedersen.store.filer@gmail.com
Næstformand Reg. Hovedstaden - Formand Lokalgruppe Nordsjælland ..
Roman Sumczynski
Baunevænget 50
3480 Fredensborg
Tlf. 48 48 32 83
E-mail roman@lic-mail.dk

» Lokalgruppe Bornholm

Best.medlem Lokalgruppe Bornholm..
Ole Corlin Green
Slåenvej 14-1
3700 Rønne
Tlf. 30 34 44 54
E-mail olegreenolegreen@gmail.com
Best.medlem Lokalgruppe Bornholm..
Søren Boi Olsen
Vangevej 3
3770 Allinge
Tlf. 20 32 13 24
E-mail boi.olsen@mail.dk
Best.medlem Lokalgruppe Bornholm..
Søren R. Wolff
Nybyvej 5
3720 Aakirkeby
Tlf. 20 29 20 05
E-mail wolff@wolff.dk
Best.medlem Reg. Hovedstaden - Formand Lokalgruppe Bornholm..
Erik P. Hansen
Svanekevej 8
3751 Østermarie
Tlf. 21 44 14 02
E-mail erik.p.hansen@mail.dk
Best.medlem Lokalgruppe Bornholm..
Grete Brandi
Svanekevej 8
3751 Østermarie
Tlf. 20 93 90 16
E-mail gretebrandi@gmail.dk

» Lokalgruppe Tårnby

Best.medlem Reg. Hovedstaden - Formand Lokalgruppe Tårnby-Dragør..
Jacob Løve
Amager Landevej 88, 1. tv.
2770 Kastrup
Tlf. 20153056
E-mail jacobottoloeve@gmail.com

 

Region Sjælland.

» Regionsbestyrelse Region Sjælland

Regionsformand Sjælland - Formand Lokalgruppe Sydsjælland..
Poul Erik Andersen
Skovburren 136
4700 Næstved
Tlf. 20 87 43 91
E-mail pea.propa@gmail.com
Næstformand Region Sjælland - Formand Lokalgruppe Guldborgsund - Lolland..
Asbjørn Rasmussen
Østre Allé 18
4800 Nykøbing F
Tlf. 22 87 40 21
E-mail asseras@outlook.dk
Kasserer Region Sjælland og Kasserer i Lokalgruppe Roskilde..
Birthe Olsen
Maglekæret 20 B
2680 Solrød Strand
Tlf. 56 87 08 34
E-mail bo@propa.dk

» Lokalgruppe Roskilde

Formand Lokalgruppe Roskilde..
Gert Christensen
Lysholmvej 6
4000 Roskilde
Tlf. 93 95 09 20
E-mail jonsgert@mail.dk
Næstformand Lokalgruppe Roskilde..
Poul Tolstrup
Helgesvej 2
4000 Roskilde
Tlf. 20 72 05 01
E-mail helgesvej2@hotmail.com
Kasserer Region Sjælland og Kasserer i Lokalgruppe Roskilde..
Birthe Olsen
Maglekæret 20 B
2680 Solrød Strand
Tlf. 56 87 08 34
E-mail bo@propa.dk
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Roskilde..
Svend Ejvin Jensen
Havnevej 18, 2., TV
4000 Roskilde
Tlf. 24 27 49 06
E-mail svendejvin@gmail.com
Pårørenderepræsentant..
Hanne Olsen
Degnesvinget 18
4100 Ringsted
Tlf. 40 74 95 63
E-mail hannefi1943@gmail.com

» Lokalgruppe Nordvestsjælland

Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Nordvestsjælland..
Allan Hoe Andersen
Hovedgaden 125
4420 Regstrup
Tlf. 23 82 18 66
E-mail allanhoe702@msn.com

» Lokalgruppe Vestsjælland

Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Vestsjælland..
Hans Gunnar Andersen
Mandøvej 12
4200 Slagelse
Tlf. 42 77 57 85
E-mail hansgunn@mail.dk
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Midtsjælland-Stevns..
Anders Sixtus Andersen
Søgade 1, 2. Tv.
4100 Ringsted
Tlf. 21 63 04 94 / 57 67 04 97
E-mail anderssix@hotmail.dk
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Vestsjælland..
John Hansen
Parkvænget 8
4200 Slagelse
Tlf. 30 95 82 62
E-mail johnh@stofanet.dk

» Lokalgruppe Sydsjælland

Regionsformand Sjælland - Formand Lokalgruppe Sydsjælland..
Poul Erik Andersen
Skovburren 136
4700 Næstved
Tlf. 20 87 43 91
E-mail pea.propa@gmail.com
Næstformand Lokalgruppe Sydsjælland..
Palle Weber
Hvedevænget 111
4700 Næstved
Tlf. 22 77 13 81
E-mail rebewellap@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Sydsjælland..
Erik Jensen
Løgparken 3, Holme-Olstrup
4684 Holmegaard
Tlf. 30 33 43 15
E-mail toftjensen2@mail.com
Pårørenderepræsentant..
Jonna Kjær
Skovburren 136
4700 Næstved
Tlf. 21 27 62 41
E-mail pejk@email.dk

» Lokalgruppe Guldborgsund/Lolland

Næstformand Region Sjælland - Formand Lokalgruppe Guldborgsund - Lolland..
Asbjørn Rasmussen
Østre Allé 18
4800 Nykøbing F
Tlf. 22 87 40 21
E-mail asseras@outlook.dk
Næstformand Lokalgruppe Guldborgsund - Lolland..
Kjeld Larsen
Lolle Allé 25
4891 Toreby L.
Tlf. 51 68 58 30
E-mail jettekjeld@hotmail.dk
Kasserer Lokalgruppe Guldborgsund - Lolland..
Henning Jørgensen
Fuglekongevej 24
4930 Maribo
Tlf. 25 78 99 45
E-mail henning.rona@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Guldborgsund - Lolland..
Finn Poulsen
Enebærvej 20
4900 Nakskov
Tlf. 21 84 44 26
E-mail finn.poulsen20@hotmail.dk
Bestyrelsesmedlem..
Bjarne M. Sørensen
Møllegårds Allé 4
4850 Stubbekøbing
Tlf. 23611337
E-mail bms49@pc.dk
Pårørenderepræsentant..
Rona Jørgensen
Fuglekongevej 24
4930 Maribo
Tlf. 28 60 62 72
E-mail rona.henning@gmail.com
Pårørenderepræsentant Lokalgruppe Guldborgsund - Lolland..
Ulla Rasmussen
Østre Allé 18
4800 Nykøbing F
Tlf. 60 81 91 88
E-mail ullaelsholm@gmail.com

» Selvhjælpsgruppe Vordingborg

Bestyrelsesmedlem Selvhjælpsgruppe Vordingborg..
Steen Ott
Fanefjord Kirkevej 61
4792 Askeby
Tlf. 21 78 40 00
E-mail s.l.ott@mail.dk

» Lokalgruppe Midtsjælland/Stevns

Formand Lokalgruppe Midtsjælland-Stevns..
Svend Erik Bodi
Skovbovej 38
4632 Bjæverskov
Tlf. 24 64 11 39
E-mail sbodi@outlook.dk
Næstformand Lokalgruppe Midtsjælland-Stevns..
Peter Ludvig Ladegaard
Skovvangsvej 69
4600 Køge
Tlf. 22 43 54 45
E-mail peter@smilepost.dk
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Midtsjælland-Stevns..
Anders Sixtus Andersen
Søgade 1, 2. Tv.
4100 Ringsted
Tlf. 21 63 04 94 / 57 67 04 97
E-mail anderssix@hotmail.dk

» Lokalgruppe Greve/Solrød

Formand Lokalgruppe Greve-Solrød..
Steffen Maschvitsz
Bøgehegnet 106
2670 Greve
Tlf. 21 43 88 32
E-mail maschvitsz@os.dk

 

Region Sydjylland.

» Regionsbestyrelse Region Sydjylland

Kasserer Region Sydjylland..
Erik Søndergaard
Præstegårdsvej 81
6400 Sønderborg
Tlf. 22790034
E-mail eriksondergaard30@yahoo.dk
Regionsformand Sydjylland..
Børge Munksgaard
Jeppesdam 91
6430 Nordborg
Tlf. 28 35 99 52
E-mail boem@bbsyd.dk
Næstformand Region Sydjylland..
Hans Clausen Kock
Kornbæk 5, Fynshav
6440 Augustenborg
Tlf. 51 74 44 06
E-mail ruthoghans@bbsyd.dk
Bestyrelsesmedlem Region Sydjylland - Kontaktperson Lokalgruppe Vejen..
Hans Chr. Schack
Søgårdsvej 3
6670 Holsted
Tlf. 21 77 99 66
E-mail mail@hcschack.dk
Bestyrelsesmedlem Region Sydjylland - Kontaktperson Lokalgruppe Esbjerg/Ribe..
Niels Juhler
Storegade 43
6700 Esbjerg
Tlf. 21 23 56 16
E-mail nielsjuhler@jubii.dk

» Lokalgruppe Sønderborg/Aabenraa

Kontaktperson Lokalgruppe Sønderborg/Aabenraa..
Georg Nissen
Sandmarken 22
6400 Sønderborg
Tlf. 29 49 51 52
E-mail georg.nissen@stofanet.dk
Kontaktperson Lokalgruppe Sønderborg/Aabenraa..
Erik Lildholdt
Stennevej 11, Stolllig
6200 Aabenraa
Tlf. 28 91 91 27
E-mail e@lildholdt.dk

» Lokalgruppe Esbjerg/Ribe

Bestyrelsesmedlem Region Sydjylland - Kontaktperson Lokalgruppe Esbjerg/Ribe..
Niels Juhler
Storegade 43
6700 Esbjerg
Tlf. 21 23 56 16
E-mail nielsjuhler@jubii.dk

» Lokalgruppe Vejle/Kolding

Kontaktperson Lokalgruppe Vejle/Kolding..
Henning Martinussen
Mejslingvej 26
7100 Vejle
Tlf. 51 52 80 27
E-mail martinussen@dukamail.dk
Kontaktperson Lokalgruppe Vejle/Kolding..
Knud E. Sørensen
Strandgårdsvej 15
7120 Vejle Ø
Tlf. 22799462
E-mail ingerbuller@gmail.com
Tovholder for FC Prostata fodbold..
Michael Kramer
Esben Snares Vej 45
7100 Vejle
Tlf. 30 25 18 95
E-mail mkramer500@gmail.com

» Lokalgruppe Varde

Kontaktperson Lokalgruppe Varde..
Erik Ole Jørgensen
Vænget 57
6818 Årre
Tlf. 20 32 24 25
E-mail erikole@dlgmail.dk

» Lokalgruppe Vejen

Bestyrelsesmedlem Region Sydjylland - Kontaktperson Lokalgruppe Vejen..
Hans Chr. Schack
Søgårdsvej 3
6670 Holsted
Tlf. 21 77 99 66
E-mail mail@hcschack.dk

 

Region Nordjylland.

» Regionsbestyrelse Region Nordjylland

Regionsformand Nordjylland - Næstformand Lokalgruppe Mors / Thy..
Ole Jensen
Syrenvej 38
7700 Thisted
Tlf. 29 80 06 38
E-mail olj@propa.dk
Næstformand Region Nordjylland - Formand Lokalgruppe Nord..
Jørn Kristoffersen
Hammervej 60
9381 Sulsted
Tlf. 29 23 12 43
E-mail stofferkr@hotmail.com
Kasserer Region Nordjylland - Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Nord..
Willy Larsen
Åvej 24, Lindholm
9400 Nørresundby
Tlf. 40 40 26 04 / 98 17 04 03
E-mail wlarsen@hotmail.com
Bestyrelsesmedlem Region Nordjylland - Formand Lokalgruppe Mors / Thy..
Sven Thor Larsen
Lillerisvej 15
7900 Nykøbing Mors
Tlf. 51 91 77 14 / 97 72 23 43
E-mail sventhorlarsen@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Region Nordjylland - Næstformand Lokalgruppe Himmerland..
Knud Trier
Kirkedals Allé 22
9500 Hobro
Tlf. 25 85 05 31 / 98 52 47 28
E-mail knudtrier@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Region Nordjylland - Best.medlem Lokalgruppe Nord..
Ole Kinnerup
Barken 20
9260 Gistrup
Tlf. 21 25 27 78
E-mail kinnerup@me.com
Pårørenderepræsentant..
Mona Fagerberg
Bogfinkevej 10
9000 Aalborg
Tlf. 25 60 16 58
E-mail monafagerberg@gmail.com

» Lokalgruppe Mors/Thy

Bestyrelsesmedlem Region Nordjylland - Formand Lokalgruppe Mors / Thy..
Sven Thor Larsen
Lillerisvej 15, Fredsø
7900 Nykøbing Mors
Tlf. 51 91 77 14 / 97 72 23 43
E-mail sventhorlarsen@gmail.com
Regionsformand Nordjylland - Næstformand Lokalgruppe Mors / Thy..
Ole Jensen
Syrenvej 38
7700 Thisted
Tlf. 29 80 06 38
E-mail olj@propa.dk
Kasserer lokalgruppe Mors / Thy..
Knud Meelsen
Møllevænget 6
7900 Nykøbing Mors
Tlf. 29 44 20 97
E-mail
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Mors / Thy..
Bent Holmberg Nielsen
Grydehøjvej 18, Bjergby
7950 Erslev
Tlf. 30 13 84 56 / 97 74 04 54
E-mail bent.mors@outlook.com
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Mors / Thy..
Steen Jensen
Diget 9, Nors
7700 Thisted
Tlf. 40 21 80 65
E-mail steen.jensen5@mvb.net

» Lokalgruppe Nord

Næstformand Region Nordjylland - Formand Lokalgruppe Nord..
Jørn Kristoffersen
Hammervej 60
9381 Sulsted
Tlf. 29 23 12 43
E-mail stofferkr@hotmail.com
Kasserer Region Nordjylland - Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Nord..
Willy Larsen
Åvej 24, Lindholm
9400 Nørresundby
Tlf. 40 40 26 04 / 98 17 04 03
E-mail wlarsen@hotmail.com
Kasserer Lokalgruppe Nord..
Knud Kristiansen
Doravej 33
9280 Storvorde
Tlf. 42 96 55 71 / 98 31 64 38
E-mail eskn@stofanet.dk
Bestyrelsesmedlem Region Nordjylland - Best.medlem Lokalgruppe Nord..
Ole Kinnerup
Barken 20
9260 Gistrup
Tlf. 21 25 27 78
E-mail kinnerup@me.com

» Lokalgruppe Himmerland

Formand Lokalgruppe Himmerland..
Steffen Sand
Halvrebene 11, Als
9560 Hadsund
Tlf. 50 42 60 83
E-mail sand@pt.lu
Bestyrelsesmedlem Region Nordjylland - Næstformand Lokalgruppe Himmerland..
Knud Trier
Kirkedals Allé 22
9500 Hobro
Tlf. 25 85 05 31 / 98 52 47 28
E-mail knudtrier@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Himmerland..
Lars Juul Nielsen
Friggsvej 116, Sdr. Onsild
9500 Hobro
Tlf. 40734481
E-mail ljn.hadsund@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Himmerland..
Flemming A. Hansen
Bakkevej 5, Broløs
9550 Mariager
Tlf. 21 29 85 66 / 98 54 27 07
E-mail fah47@icloud.com

 

Region Midtjylland.

» Regionsbestyrelse Region Midtjylland

Regionsformand Midtjylland - Formand Lokalgruppe Midtvest..
Ole Hansen
Lergravvej 15
7490 Aulum
Tlf. 97 47 18 18 / 40 27 68 62
E-mail oleagent@gmail.com
Kasserer Region Midtjylland - Formand Lokalgruppe Østjylland..
Arne Ellerup
Bakke Alle 9 C
8230 Åbyhøj
Tlf. 24 46 53 51
E-mail ellerup@stofanet.dk
Bestyrelsesmedlem Region Midtjylland - bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Østjylland..
Per Thorsen
Bronzealdervej 169
8210 Aarhus V
Tlf. 29904727
E-mail perthoriha@gmail.com
Sekretær Region Midtjylland - Sekretær Lokalgruppe Midtvest..
Bent Daniel Kristensen
Dalgasgade 9, 1. tv
7400 Herning
Tlf. 97 12 37 65 / 23 31 23 99
E-mail bdk@lcdk.dk
Bestyrelsesmedlem Region Midtjylland - Kasserer Lokalgruppe Østjylland..
Peter Skifter
Stokbrovej 57
8520 Lystrup
Tlf. 40 57 92 02
E-mail pskifter@live.dk
Bestyrelsesmedlem Region Midtjylland - Formand Lokalgruppe Horsens og omegn..
Thorkild Kay
Alidasvej 17, Lund
8799 Horserns
Tlf. 21 75 56 33
E-mail thorkild.kay@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Region Midtjylland - bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Horsens..
Finn L. Hansen
Stjærvej 29
8660 Skanderborg
Tlf. 28551055
E-mail finnlh@hotmail.com

» Lokalgruppe Østjylland

Kasserer Region Midtjylland - Formand Lokalgruppe Østjylland..
Arne Ellerup
Bakke Alle 9 C
8230 Åbyhøj
Tlf. 24 46 53 51
E-mail ellerup@stofanet.dk
Bestyrelsesmedlem Region Midtjylland - bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Østjylland..
Per Thorsen
Bronzealdervej 169
8210 Aarhus V
Tlf. 29904727
E-mail perthoriha@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Region Midtjylland - Kasserer Lokalgruppe Østjylland..
Peter Skifter
Stokbrovej 57
8520 Lystrup
Tlf. 40 57 92 02
E-mail pskifter@live.dk
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Østjylland..
Benny Christiansen
Nørreriisvej 5, Norring
8382 Hinnerup
Tlf. 30 60 31 18
E-mail ll.noerreriis@hansen.mail.dk
Bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Østjylland..
Gert Sørensen
Højager 75
8530 Hjortshøj
Tlf. 24 28 91 63
E-mail gert.bio@gmail.com

» Lokalgruppe Midtvest

Regionsformand Midtjylland - Formand Lokalgruppe Midtvest..
Ole Hansen
Lergravvej 15
7490 Aulum
Tlf. 97 47 18 18 / 40 27 68 62
E-mail oleagent@gmail.com
Best.medl. Lokalgruppe Midtvest..
Asger E. Knudsen
Sønderparken 26, 2. tv.
7430 Ikast
Tlf. 97 15 45 45 / 30 31 16 77
E-mail aek@pc-privat.dk
Sekretær Region Midtjylland - Sekretær Lokalgruppe Midtvest..
Bent Daniel Kristensen
Dalgasgade 9, 1. tv
7400 Herning
Tlf. 97 12 37 65 / 23 31 23 99
E-mail bdk@lcdk.dk
Kasserer Lokalgruppe Midtvest..
Kaj Bjerg
Birkevej 18
6973 Ørnhøj
Tlf. 97 38 61 72 / 23 70 67 71
E-mail unni.kaj@gmail.com
Pårørenderepræsentant Lokalgruppe Midtvest..
Kirsten Jensen
Ågade 7
7330 Brande
Tlf. 61 78 26 96
E-mail kirstenogfinnjensen@gmail.com

» Lokalgruppe Horsens og omegn

Bestyrelsesmedlem Region Midtjylland - Formand Lokalgruppe Horsens og omegn..
Thorkild Kay
Alidasvej 17, Lund
8799 Horserns
Tlf. 21 75 56 33
E-mail thorkild.kay@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Region Midtjylland - bestyrelsesmedlem Lokalgruppe Horsens..
Finn L. Hansen
Stjærvej 29
8660 Skanderborg
Tlf. 28551055
E-mail finnlh@hotmail.com

 

Region Fyn.

» Regionsbestyrelse Region Fyn

Regionsformand Fyn..
Viggo Munck
Fjordvej 9, Svinø
5500 Middelfart
Tlf. 29 32 93 19
E-mail viggomunck@gmail.com
Næstformand og Kasserer Region Fyn og Lokalgruppe Odense..
Jørgen H. Jørgensen
Nørremarksvej 68
5762 Vester Skerninge
Tlf. 27 28 48 49
E-mail jorgen.hartvig.jorgensen@gmail.com
Sekretær Region Fyn og Lokalgruppe Odense..
Eske Brun
Parkvej 14
5600 Faaborg
Tlf. 21 47 94 88
E-mail eskebrun@gmail.com
Best.medlem Region Fyn og Lokalgruppe Odense..
John F. Nielsen
Mårvænget 12
5800 Nyborg
Tlf. 51 51 17 21
E-mail mott-nielsen@skovparknet.dk
Best.medlem Region Fyn og Lokalgruppe Odense; Formand for Medicinudvalget..
Niels Einer-Jensen
Langelinie 144
5230 Odense M
Tlf. 66 19 19 49
E-mail nielseinerjensen@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Region Fyn og Lokalgruppe Odense..
Søren Lehtonen Due
Skibhusvej 240
5000 Odense C
Tlf. 20 12 02 23
E-mail sdu@youmail.dk
Bestyrelsesmedlem Region Fyn og Lokalgruppe Odense..
Erik Østergaard
Tranevej 36
5000 Odense C
Tlf. 40 27 05 28
E-mail trykanalyse@gmail.com
Pårørenderepræsentant..
Eva Mott
Mårvænget 12
5800 Nyborg
Tlf. 20 44 76 04
E-mail eva55mott@gmail.com

» Lokalgruppe Odense

Regionsformand Fyn..
Viggo Munck
Fjordvej 9, Svinø
5500 Middelfart
Tlf. 29 32 93 19
E-mail viggomunck@gmail.com
Næstformand og Kasserer Region Fyn og Lokalgruppe Odense..
Jørgen H. Jørgensen
Nørremarksvej 68
5762 Vester Skerninge
Tlf. 27 28 48 49
E-mail jorgen.hartvig.jorgensen@gmail.com
Sekretær Region Fyn og Lokalgruppe Odense..
Eske Brun
Parkvej 14
5600 Faaborg
Tlf. 21 47 94 88
E-mail eskebrun@gmail.com
Best.medlem Region Fyn og Lokalgruppe Odense..
John F. Nielsen
Mårvænget 12
5800 Nyborg
Tlf. 51 51 17 21
E-mail mott-nielsen@skovparknet.dk
Best.medlem Region Fyn og Lokalgruppe Odense; Formand for Medicinudvalget..
Niels Einer-Jensen
Langelinie 144
5230 Odense M
Tlf. 66 19 19 49
E-mail nielseinerjensen@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Region Fyn og Lokalgruppe Odense..
Søren Lehtonen Due
Skibhusvej 240
5000 Odense C
Tlf. 20 12 02 23
E-mail sdu@youmail.dk
Bestyrelsesmedlem Region Fyn og Lokalgruppe Odense..
Erik Østergaard
Tranevej 36
5000 Odense C
Tlf. 40 27 05 28
E-mail trykanalyse@gmail.com
Pårørenderepræsentant..
Eva Mott
Mårvænget 12
5800 Nyborg
Tlf. 20 44 76 04
E-mail eva55mott@gmail.com

» Selvhjælpsgruppe Svendborg

Bestyrelsesmedlem Selvhjælpsgruppe Svendborg..
Michael Korsgaard Sørensen
Sundhaven 10
5700 Svendborg
Tlf. 66 11 11 23
E-mail mks@propa.dk
Bliv medlem

Du er med til at gøre en forskel – hvis du vælger at blive medlem

Både som patient og pårørende betyder et medlemskab af Prostatakræftforeningen PROPA, at du er med til at sikre vores arbejde. Det giver dig også indsigt i sygdommen, behandlingsmetoderne og andres erfaringer.

Meld dig ind her